Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Odchudzanie poprzez zwiększony wysiłek fizyczny

  jogging-942138-mMoim zdaniem, jest to najlepsza metoda na zrzucenie zbędnych kilogramów. W ten sposób, oprócz poprawienia swojej sylwetki, będziemy mogli także poprawić co nieco swój stan zdrowia oraz przyzwyczaić organizm do zdrowego trybu życia. Wiele osób, może tym samym odpowiednio podejść do tego tematu, poprzez próbę stopniowego zwiększenia swojej aktywności fizycznej. Jest to o tyle dobre, iż w tym wypadku wcale nie musimy trzymać rygorystycznej diety, która z całą pewnością po tygodniu albo też dwóch po prostu by się nam znudziła.

   

  Z tego też powodu, wcale nie musimy zmieniać swoich przyzwyczajeń żywieniowych, a tylko i wyłącznie zwiększyć wysiłek fizyczny – przez co nas zasób kalorii do zaspokojenia wzrośnie o 400-700 kcal w ciągu każdego dnia. Moim zdaniem, to bardzo dobra możliwość, w szczególności dla osób które mają zacięcie sportowe, do różnego rodzaju dyscyplin. Bowiem niemalże każda z nich, znacznie podnosi nasze tętno podczas wysiłku fizycznego, a co za tym idzie przyspiesza pracę naszego organizmu. Ponadto, po treningu zazwyczaj pojawiają się endorfiny, które znacznie poprawiają nasz humor niemalże przez cały dzień.

  Dodaj komentarz