Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Który sport najlepiej wpływa na odchudzanie?

  pink-fitness-1419880-mW zasadzie każdy sport dobrze wpływa na odchudzanie, jednakże największe znaczenie w tym wypadku ma sport który angażuje jak największe partie mięśni. Czyli w tym wypadku, gdy odpowiednio dokonamy porównania jazdy na rowerze wraz z bieganiem, to w takim wypadku powinniśmy odpowiednio przyjąć iż bieganie jest zacznie bardziej obciążającym dla nas sportem. Moim zdaniem, decydujące znaczenie ma odpowiednie podejście do sportu, ponieważ po pierwsze musielibyśmy go polubić, a następnie trochę dłużej go uprawiać. Z tego też powodu, gdy zostaną spełnione dwa poprzednie warunki, to znacznie łatwiej będzie nam przekonać się do sportu.

   

  A tym samym nie pozostać przy rekreacji, a zająć się sportem. Pomoże nam to znacznie pomóc w odpowiednim podejściu do wszystkich z tym związanych kwestii, a także spaleniu wielu kalorii. Z tego też powodu, mogę polecić bieganie, jazdę na rowerze, gry zespołowe, jadze na rolkach itp. Trwały wysiłek przez około 30minut albo więcej powinien nam znacznie pomóc w zgubieniu zbędnych kilogramów.

  Dodaj komentarz