Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Które posiłki są pełnowartościowe?

  korean-food-1442217-2-mPrzede wszystkim do tej grupy posiłków zaliczamy wszystkie te, które nie są posiłkami przetworzonymi. Tym samym, warto wspomnieć iż odpowiednie zaprezentowanie tego tematu, wymaga od nas szczególnej uwagi. Z pewnością są to wszelkiego rodzaju warzywa oraz owoce, w tym wypadku oprócz nieodpowiedniej hodowli w zasadzie nie można wiele zarzucić. Moim zdaniem, ważniejsze w tej kwestii, jest odpowiednie zaprezentowanie tego, iż bądź co bądź nie jest to produkt przetworzony. Co więcej, warto wspomnieć iż posiłki pełnowartościowe, to także chleb pełnoziarnisty, wszelkiego rodzaju nabiał – nawet gdy jest to produkt przetworzony z mleka np.: ser itp.

   

  Warto w tym wypadku pamiętać, iż produktem nieprzetworzonym jest ten którym zawiera w sobie tłuszcz. Produkty bez tłuszczu, są to produkty które niestety zostały wysoce przetworzone. Co więcej, jest to także wszelkiego rodzaju mięso – ale raczej mięso białe i chude – pomijając czerwone ze względu na duże zawartości cholesterolu. W zasadzie, te grupy posiłków powinny stanowić podstawę odżywiania, oczywiście w odpowiednich proporcjach.

  Dodaj komentarz