Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Dieta po zawale serca

  tuna-fish-salad-1196128-mChoroby układu krążenia to jedna z głównych przyczyn zgonów. Zawały serca to przypadłość dotykająca głównie osoby otyłe, po 40 roku życia. Przez całe życie należy walczyć z otyłością, wywołuje ona wiele chorób, zwłaszcza serca i układu krążenia. Po przebytym zawale serca należy zmodyfikować swoje nawyki żywieniowe w taki sposób, aby nie narażać więcej swojego serca i szybko wrócić do pełnej sprawności. Dieta po zawale serca nie powinna zawierać tłustych potraw.

   

  Należy się wystrzegać produktów pochodzenia zwierzęcego i o dużej zawartości cholesterolu. Cholesterol to cichy zabójca atakujący nasze serca. W związku z tym dieta po zawale serca powinna zawierać duże ilości chudego mięsa, ryb, warzyw i owoców. Produkty te powinny zastąpić jaja, tłuste mięsa i podroby. Włączając nabiał do naszej diety, wybierajmy produkty o mniejszej zawartości tłuszczu; śmietanę zastąpmy kefirem, pijmy niskotłuszczowe mleko. Stan zdrowia często wymusza radykalną zmianę naszej diety, jednak warto zatroszczyć się o swoje zdrowie, aby zachować dobre zdrowie na długie lata.

  Dodaj komentarz