Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Dieta na mroźne dni

  a-beauty-girl-on-the-snow-background-2-1379652-mNasz organizm jest inny każdego dnia. Wymaga dostarczania określonych, niezbędnych dla swojego funkcjonowania produktów. W zależności od pory roku wymagania te się zmieniają. Różnica jest ogromna, zwłaszcza pomiędzy okresem letnim a zimowym. Zima szczególnie przybieramy na wadze, mamy większy apetyt, jemy częściej i bardziej kaloryczne potrawy. W czasie mroźnych dni nasz organizm potrzebuje więcej kalorii. Dlatego też została opracowana dieta na mroźne dni. Ma ona na celu zapewnienie naszemu organizmowi tego, co mu niezbędne, równocześnie nie powodując tycia.

   

  Dieta jest bogata w błonnik, witaminy: A, C, D, E, K oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Poleca się jedzenie chudego mięsa, ryb, warzyw, owoców, kaszy, otrębów. Warto zrezygnować z białego pieczywa, tłustych sosów, masła i słodyczy. Dla wzmocnienia odporności naszego organizmu warto pić jogurt i kefiry. Cykl diety trwa 6 dni, w tym czasie możemy stracić około 1 kilograma. Dieta na mroźne dni może być stosowana tak długo jak mamy ochotę. Picie w tym czasie dużej ilości wody mineralnej z pewnością dodatkowo poprawi nasz metabolizm.

  Dodaj komentarz