Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Dieta kopenhaska

  Jest to inaczej dieta trzynastodniowa, z tego też powodu jest to bardzo dobry sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Jednakże jest ona stosunkowo radykalna, z tego też powodu może budzić znaczne problemy a tym samym kontrowersje. Jest to dieta która opiera się na założeniu iż w przeciągu dnia spożywamy 3 posiłki, pierwszy jako śniadanie, obiad o 12-14 a kolacje przed 18. Jest to plan monotonny, ponieważ oprócz chudego mięsa spożywamy tylko i wyłącznie wybrane produkty takie jak jaja, warzywa czy też niewielkie ilości nabiału bądź też owoców.

   

  Z tego też powodu, nasz organizm może być wręcz wyczerpany gdy idzie o odpowiednie podejście do tego jakże trudnego zagadnienia. Moim zdaniem, warto wspomnieć, iż istnieje wielu przeciwników tej diety – ze względu na możliwość rozregulowania naszego organizmu. Ponieważ, nie ma on jakiejkolwiek fazy stabilizacyjnej, która przewidywałaby jakiś dłuższy okres, w zakresie odpowiedniego spożywania posiłków. A plan sprowadza się tylko i wyłącznie do nagłego spadku masy ciała, w przeciągu 13 dni.

  Dodaj komentarz