Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Dbałość o zdrowie

  woman-holding-delicious-grapefruit-in-her-hand-1386617-mWszyscy o coś dbamy. Najczęściej jest to nasz wygląd, czy też nasze dzieci. Nie mniej jednak mało kto pamięta o tym, aby przede wszystkim dbać o nasze zdrowie, gdyż ono bezapelacyjnie jest najważniejsze i bez niego nie jesteśmy w stanie niczego osiągnąć. Tak więc powinniśmy zwracać uwagę na każdy szczegół, który mógłby chociaż w najmniejszy sposób zaważyć na naszym zdrowiu czy też zaszkodzić organizmowi. Jest to niezwykle istotne, gdyż stopniowo możemy doprowadzić do jego całkowitego wyniszczenia.

   

  Dlatego tak istotne jest to, aby nie angażować się w żadne nałogi w postaci papierosów, narkotyków czy alkoholu, które właśnie w sposób powolny i stopniowy wyniszczają nasz organizm. Często wydaje się nam, ze jeden raz nie powinien nam w żaden sposób zaszkodzić. Nie mniej jednak jest to jak najbardziej mylne myślenie, które nie powinno mieć miejsca. Każdy nałóg zaczyna się właśnie najczęściej od wypowiedzenia powyższych zdań. Umiejętność zapanowania nad własnymi słabościami jest prawdziwą sztuka, lecz niestety nie każdy potrafi ją wypełniać.

  Dodaj komentarz