Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Czy warto stosować 30-sto dniowe metody na odchudzanie?

  Odchudzanie jest to etap zmniejszania masy mięśniowej oraz tkanki tłuszczowej ze swojego organizmu. W ten sposób, nasz organizm oprócz utraty wody  i innych składników mineralnych, musi utracić także tkankę tłuszczową oraz masę mięśniową aby utracić wagę. W ten sposób, wszelkiego rodzaju plany 30-sto dniowe albo i krótsze mogą być po prostu nieodpowiednie dla naszego organizmu. Moim zdaniem, kluczem do stałej i regularnej utraty wagi jest stabilny wysiłek oraz odpowiednia dieta. Wszelkiego rodzaju plany miesięczne czy krótsze, są moim zdaniem przereklamowane.

   

  W ten sposób, bardzo często jest to radykalna zmiana diety, która z całą pewnością w znacznym stopniu obciąża nasz organizm. Bardzo często są to zmiany chwilowe, które nie zmienią naszej sylwetki, a przede wszystkim naszego myślenia na temat jedzenia. W ten sposób, jest to nieodpowiednia metoda, na zrzucenie zbędnych kilogramów. Ponieważ w ten sposób, nie będziemy mogli nabyć odpowiedniej wiedzy co do poszczególnych metod a także składników odżywczych, tak aby skutecznie utrzymać swoją wagę.

  Dodaj komentarz