Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Czy do odchudzania potrzebna nam jest wizyta u dietetyka?

  salad-1424435-mObecnie wiele informacji możemy znaleźć w sieci, i z tego też powodu bardzo często nie korzystamy z usług dietetyk i innych tego rodzaju osób. Warto wspomnieć, iż brak odpowiedniego podejścia do tego zagadnienia może powodować poważne problemy w zakresie odpowiedniego przedstawienia wszelkich z tym związanych kwestii. Co więcej, wiele osób nie jest w stanie odpowiednio dokonać analizy wszelkich danych potrzebnych do ułożenia diety. Z tego też powodu, uważam iż znacznie lepiej jest skonsultować się z dietetykiem. Na podstawie tego, będziemy mogli odpowiednio potem zaprezentować wszelkie z tym związane zagadnienia dla wielu osób, co jest bardzo ważne przy próbie odpowiedniego podejścia do tej kwestii.

   

  Chyba że mamy zamiar schudnąć poprzez zwiększenie zapotrzebowania kalorycznego w ramach wysiłku fizycznego, to też moim zdaniem jest najlepszym rozwiązaniem dla wielu osób- które chcą na stale zapisać sport w swój życiorys. W innym wypadku, zmiany mogą być tymczasowe oraz niestałe co spowoduje poważne problemy przy przedstawieniu wszelkich z tym związanych kwestii.

  Dodaj komentarz