Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Ćwiczyć

  Jeśli chcemy by dieta przyniosła oczekiwane rezultaty, czyli najczęściej byśmy zrzucili zbędne kilogramy musimy wziąć się za siebie. Po pierwsze nie sama zmiana nawyków żywieniowych jest w stanie przynieść długotrwale efekty, trzeba to wszystko wzmocnić między innymi ćwiczeniami. Ruch na świeżym powietrzu to idealny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Oczywiście ludzie otyli są często skrępowani swoją tuszą dosłownie i w przenośni. Mianowicie nie mogą wykonywać w pełni wszystkich ćwiczeń, bo utrudnia im to ciało, ale też jest im głupio ze względu na to, w jaki sposób patrzą na nich inni.

   

  Jednak nie obcy wzrok ślizgający się z odrazą po naszym ciele powinien nas obchodzić, powinniśmy by skupieni na celu, jaki przed nami, czyli na zrzuceniu zbędnych fałd tłuszczu i przybraniu normalnej wagi. A żeby ją osiągnąć trzeba dobrze się odżywiać i ćwiczyć. To istotne byśmy byli systematyczni i stosowali się do diety, dzięki temu efekty będą zadowalające. Czyli zrzucimy zbędny balast i z dumą będziemy mogli wcisnąć się w ciuchy o kilka rozmiarów mniejsze.

  Dodaj komentarz