Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Ćwiczenia

  yoga-silhouette-series-2-1199969-mĆwiczenia czynią mistrza, tak się mawia. Jednak czasem po prostu każdemu z nas przydałoby się odrobinę ruchu. Ruch to zdrowie. Wszyscy doskonale o tym wiemy. Dlatego powinniśmy o siebie dbać i na przykład spacerować na świeżym powietrzu. Niektórzy myślą, że wystarczy zmienić dietę. Wydaje im się, że zmiana sposobu odżywiania naprawi ich życie. Jednak prawda jest taka, że chęć zmiany sposobu odżywiania to dopiero początek. Poza tym trzeba jeszcze nieźle się nagimnastykować. Trzeba zmienić swój sposób postrzegania siebie.

   

  Zauważyć swoje niedoskonałości i próbować z nimi walczyć. To nie jest łatwe. Ludziom się wydaje, że kiedy ktoś decyduje się na dietę i nie jest w stanie w niej wytrwać jest śmieszny. Skoro dorosły nie umie czegoś nie zjeść albo zjeść coś o konkretnej godzinie, wymagać to jak tu wymagać systematyczności od dzieci? Jednak prawda jest taka, że ludzie rzadko, kiedy zdają sobie sprawę z tego, że bardzo trudno zmienić swoje nawyki żywieniowe. Dieta nie daje skutków od razu, przez co często brakuje motywacji i siły do trzymania się zasad.

  Dodaj komentarz