Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Zmień styl życia

  Prawda jest taka, że niesamowicie często przyznajemy się do tego, że coś nam się w sobie nie podoba. Często jednak pozostajemy jedynie przy narzekaniu. Okazuje się tymczasem, że niesamowicie wiele rzeczy możemy zmienić bez większego problemu. Na przykład mając problemy z wagą, wystarczy znaleźć w sobie siłę i samozaparcie, a z pewnością nam się uda. Wystarczy jedynie odpowiednio się do tego przygotować i zapewnić sobie ewentualną pomoc, a dzięki temu powinno być nam o wiele łatwiej. Prawda jest taka, że pomocy możemy szukać na każdym kroku, bo są w stanie udzielić nam jej nasi bliscy, ale również taki specjalista jak dietetyk. Prawda jest taka, że bliscy z pewnością będą nam kibicowali na każdym kroku, a dietetyk postara się ułożyć taką dietę, jaka to będzie dla nas najbardziej łatwa do przeprowadzenia i wymaga najmniej wyrzeczeń. Zdecydowanie warto podjąć próby i starać się, a późniejszy efekt wszystko nam wynagrodzi. Kiedy już schudniemy i przebrniemy przez dietę, to z całą pewnością będziemy żałowali jedynie tego, że tak późno podjęliśmy się jakichkolwiek działań.

  Comments are closed.