Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Zdrowe produkty

  Bez wątpienia wielu z nas w swoim życiu miało już taki etap, że chciało przejść na dietę. Zdecydowanie dieta jest w stanie często bardzo nam pomóc, aczkolwiek wiele osób nie podchodzi do sprawy odpowiednio poważnie. Jak najbardziej powinniśmy zdecydować się na to, żeby nie tylko jeść mniej, ale również jeść o wiele zdrowiej. Wystarczy w czasie zakupów dokonywać tych lepszych dla naszego zdrowia wyborów, a zauważymy znaczną różnicę, jeżeli chodzi o nasze samopoczucie, o nasze zdrowie. Gdzie jednak kupić możemy zdrowe produkty? Zdecydowanie najlepiej byłoby, gdybyśmy byli w stanie jak najwięcej warzyw czy owoców zapewnić sobie z własnego ogródka. Takie są najzdrowsze i najsmaczniejsze. Poza tym warto szukać różnych małych sklepów, orientować się w dostawach. W sieci dowiemy się, jak wyszukiwać najlepsze i najzdrowsze produkty. Z całą pewnością wyjdzie nam to na dobre. Jedzenie tym samym nie okaże się tylko nieporównywalnie smaczniejsze, ale również będzie więcej witamin dostarczało do naszego organizmu.

  Comments are closed.