Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Zadbaj o formę

  image Coraz częściej można spotkać takich ludzi, którzy stale na coś narzekają. Można by powiedzieć, że jest to zjawisko dosyć popularne w naszych czasach. Jednakże, warto pamiętać o tym, że narzekaniem nic nie zmienimy. Dlatego też bardzo ważnym jest to, aby zamiast narzekania podjąć działanie. Doskonałym tego przykładem może okazać się odchudzanie. Spora część osób ma poważne problemy z nadwagą. Nie da się ukryć, że takowe problemy wynikają z zaniedbań związanych z nieprawidłową dietą jak również z siedzącego trybu życia. Co zatem powinniśmy zrobić w takiej sytuacji, kiedy to zauważymy, że wszystkie ubrania są na nas za małe? W takich oto sytuacjach idealnym rozwiązaniem może okazać się przede wszystkim to, aby podjąć odpowiednie działania, dzięki którym pozbędziemy się zbędnych kilogramów. W tym celu warto udać się do dietetyka, który ułoży dla nas odpowiedni plan żywieniowy. Warto również zadbać o aktywność fizyczną, dzięki której z pewnością przyśpieszymy pozbywanie się tkanki tłuszczowej.

  Comments are closed.