Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Waga

  Być może dla wielu z nas waga jako przedmiot, nie stanowi przyjaciela. Na wagę wchodzimy wówczas, gdy chcemy poznać swój ciężar, wtedy gdy się go obawiamy. Na pewno żadna szczupła osoba nie wchodzi na wagę co tydzień, bo widzi, że ona się po prostu nie zmienia. Takim osobom można tylko pozazdrościć, jednak znaczna część ludzi musi poznać wagę bliżej, bo to w końcu na niej można dojrzeć efekty swojego odchudzania się, jest ona więc także powodem wielu szczęśliwych chwil w życiu człowieka. Waga nie musi stanowić dla nas problemu wówczas, gdy odpowiednio o siebie dbamy, gdy po prostu nie mamy się czego obawiać. Taki efekt stabilizacji można osiągnąć po odchudzaniu, jeżeli tylko podczas niego przestrzegaliśmy wszystkich wyznaczonych przez siebie reguł. Waga składa się z tarczy, na której ukazuje się ciężar naszego ciała oraz z podstawki, na którą stajemy. Jest ona specjalnie wyważona, aby ukazać właściwy ciężar naszego ciała.

  Musimy wziąć sobie wagę za przyjaciółkę i zacząć z nią współpracować, bo to na niej widoczne są efekty naszego odchudzania. Podczas stosowania diety, nasza waga początkowo drastycznie spada, ale w pewnym momencie zatrzymuje się na pewien czas. Jest to często moment zwątpienia wielu ludzi, a nie powinno tak być, czasem warto więc nie sugerować się wagą. Jest to tak zwany moment krytyczny, który występuje prawie podczas każdego odchudzania, nie da się go w żaden sposób uniknąć. Musimy o tym pamiętać, bo gdy nasza waga przez parę dni pokazuje taką samą wagę, mimo stosowanej aktualnie diety, to wcale nie oznacza że się zepsuła, tylko po prostu my przestaliśmy tymczasowo chudnąć. Organizm w ten sposób się zabezpiecza, tworzy zapasy. Nasza waga jest dla nas bardzo ważna, dlatego powinniśmy odpowiednio o nią dbać. Przemyjmy ją od czasu do czasu, a na pewno także naszym stopom wyjdzie to na dobre. Nasza waga powinna być bardzo ważnym elementem naszego odchudzania, jednak nie wchodźmy na nią codziennie, bo efekty na pewno nie będą szybko widoczne, a my możemy się tylko zniechęcić do odchudzania.

  Dodaj komentarz