Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Wady i zalety odchudzania

  Kiedy zaczynamy się odchudzać, musimy zdać sobie sprawę z tego, że nie jest ta kolorowo jak mówią nam o tym czasopisma. Odchudzanie to nie tylko efekty, bo do nich trzeba dotrwać, ale przede wszystkim ciężka walka i zmagania ze swoją silną wolą. Nie każdy jest w stanie się przełamać i przerywa swoją dietę, co nie daje żadnych widocznych efektów w jego budowie ciała. Aby się odchudzać, trzeba mieć przede wszystkim bardzo silną wolę, umieć sobie odmówić słodkości, które przecież tak bardzo nam smakują. Dieta to bardzo wiele wyrzeczeń, co jest bardzo dużą wadą dla osób, które kochają jeść.

  Odchudzać można się w domu, ale nie jest to konieczność. Od kilkunastu lat organizowane są skuteczne odchudzanie wczasy, które pozwalają zrzucać zbędne kilogramy i umożliwiają szybkie odchudzanie brzucha. Dobrym sposobem jest preparat odchudzanie oraz tabletki na odchudzanie szybkie i skuteczne. Na półkach zielarskich sklepów stoją cudowne preparaty na odchudzanie. Jednak nie należy bezkrytycznie im wierzyć.

  Na pewno nie będzie im łatwo wygrać tej walki, jednak pamiętajmy, że każdy może schudnąć, musi się tylko odpowiednio nastawić do diety. Oczywistą zaletą odchudzania jest oczywiście uzyskanie wymarzonej sylwetki, to jest nasz cel, do którego dążymy. Na pewno będziemy zadowolone z rezultatów, musimy jednak na początku przebrnąć przez wszystkie wady odchudzania. Po pierwsze musimy uważać z doborem diety, ponieważ niewłaściwa może być dla nas bardzo szkodliwa, dlatego jest to kluczowy wybór.

  Dieta powinna być dopasowana do naszego stylu życia. Wadą jest oczywiście fakt, że możemy spożywać tylko takie produkty, jakie zaleca nam dieta, nie możemy sięgnąć po nic więcej, nic na co mamy ochotę. Trzeba sobie wiele odmówić, jednak myślę, że jest to warte końcowego efektu. Przez prowadzenie bardzo rygorystycznej diety możemy się nawet źle czuć, zasłabnąć, zemdleć. Musimy na to uważać i powinniśmy przerwać naszą dietę, jeżeli tak właśnie podczas niej się czujemy. Odchudzanie powinni być przede wszystkim zdrowe, a nie wykańczające dla naszego organizmu. Nie wszystkie posiłki zawarte w diecie muszą nam też smakować, jednak powinniśmy się do nich przyzwyczaić, jeżeli rzeczywiście chcemy schudnąć. Jak widać dieta to przede wszystkim bardzo wiele wyrzeczeń, jednak jeżeli naprawdę chcemy zrzucić parę kilogramów, to jesteśmy w stanie to przetrwać. A kobiety dla zgrabnej sylwetki zrobią bardzo wiele, więc zacznijmy się odchudzać już dziś!

  Dodaj komentarz