Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  W czym pomoże dietetyk?

  Jednym z wielu problemów, z jakimi zmaga się obecne społeczeństwo, są problemy z wagą. Z całą pewnością większość z nas ma pewne zastrzeżenia co do tego, jaką ma wagę. W większości jednak uważamy, że przydałoby nam się jednak schudnąć kilka kilogramów. Jak jednak możemy tego dokonać? Bez wątpienia przejście na dietę jest trudne i może sprawiać nam wiele problemów. Często nie wiemy, jak tę sprawę ugryźć, jak podejść do diety, żeby przyniosła ona takie efekty, na jakich to nam zależy. Na szczęście jednak nie jesteśmy tutaj sami i jak najbardziej możemy liczyć na to, że znajdzie się specjalista, jaki to odpowiednio nam pomoże. Owym specjalistą jest dietetyk. Jak najbardziej warto się do takiej osoby zwrócić tym bardziej, że w naszym mieście z pewnością znajduje się co najmniej kilka takich gabinetów. Taka osoba pomoże nam w ułożeniu jadłospisu. Ułoży go w taki sposób, żeby dieta była dla nas smaczna i nie tak trudna do przebrnięcia. Tym samym możemy być pewni, że będzie on czuwał nad naszym zdrowiem.

  Comments are closed.