Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Suplementy diety

  Silna wola to coś, czym niestety nie każdy z nas może się pochwalić. Prawda jest taka, że niesamowicie często trudno jest nam sobie czegoś odmówić, trudno jest powiedzieć sobie dość. Niestety silna wola to coś, co jest wręcz niezbędne wtedy, kiedy to zależy nam na zgubieniu zbędnych kilogramów. Z pewnością kuszącego jedzenia dookoła będzie sporo, ale my musimy trzymać się diety, jeżeli zależy nam na osiągnięciu sukcesu. Jak zatem możemy sobie pomóc? Obecnie na rynku znajduje się naprawdę wiele różnego rodzaju suplementów, jakie to mają pomoc nam w różnych grzeszkach popełnianych w czasie diety. Suplementy są w stanie pomóc nam w powstrzymaniu się przed zjedzeniem słodyczy, jedzeniu przed snem czy przed podjadaniem. Dzięki nim naprawdę wiele możemy o wiele łatwiej przejść przez dietę. Jeżeli czujemy, że są one w stanie nam pomóc, to jak najbardziej warto zdecydować się na ich zakupienie. Suplementów jest tak wiele, że z całą pewnością będziemy w stanie znaleźć taki, jaki w pełni nam odpowiada.

  Comments are closed.