Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Skuteczne odchudzanie

  image Marzeniem bardzo wielu ludzi jest przede wszystkim to, aby w odpowiedni sposób poprowadzić swoje życie, aby wszystko w nim było udane. Nietrudno się domyślić, że takowe marzenie dosyć trudno jest spełnić. Jeśli i nam samym zależy na tym to powinniśmy postępować przede wszystkim w racjonalny sposób. Jeśli będziemy lekkomyślni to niestety, ale nie będziemy szczęśliwi. Wiele ludzi ma poważne kompleksy związane ze swoim ciałem i to właśnie ich unieszczęśliwia. Jeśli i my sami będziemy mieli takie kompleksy to czym prędzej powinniśmy się ich pozbyć. Jeśli owe kompleksy są związane ze zbyt dużą wagą to jesteśmy w doprawdy dobrej pozycji, gdyż nieco wysiłku pozwoli nam na to, aby nasze ciało prezentowało się naprawdę znakomicie. Aktualnie odchudzanie może być wspierane różnymi środkami i suplementami diety, dzięki czemu każdego dnia będziemy ważyli coraz mniej. Oczywiście, powinniśmy dbać przede wszystkim o dietę, gdyż jeśli będziemy się zajadali kalorycznymi rzeczami to niestety, ale już nic nam nie pomoże.

  Comments are closed.