Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Preparaty wspomagające

  Dzisiejsze sposoby odchudzania dają nam dość spore pole do manewru, dlatego istnieje bardzo wiele sposobów dzięki którym możemy szybko i łatwo schudnąć. Należą do nich między innymi preparaty wspomagające, które przyspieszają nasze odchudzanie i sprawiają, że staje się ono bardziej komfortowe. Należą do nich na przykład herbatki odchudzające, które pozbywają się z naszego ciała toksyn, dzięki czemu sami lepiej się czujemy. Dodatkowo pozwalają także spalić nadmierną tkankę tłuszczową nie działają przy tym inwazyjnie, dzięki czemu odchudzanie się z nimi jest jak najbardziej zdrowe.

  Herbatki odchudzające przyspieszają nasz metabolizm, przez co szybciej trawimy i mniej produktów jest przetwarzanych na tkankę tłuszczową. Jest to wielka korzyść dla naszego organizmu i oczywiście dl nas samych. Inne preparaty to na przykład kremy wyszczuplające, które sprawiają, że nasz cellulit po prostu znika, a my czujemy się dobrze w swojej skórze. Takie kremy jednak trzeba wcierać w skórę bardzo systematycznie, tylko wtedy przynoszą one wymierne i widoczne efekty. Takie kremy możemy spotkać w prawie wszystkich sklepach, ważne jest jednak, aby dopasować je pod nasz organizm, aby dobrze współpracowały z naszą skórą. Innym preparatem wspomagających odchudzanie są oczywiście tabletki odchudzające, które coraz bardziej rozpowszechniają się ostatnimi czasy. Coraz więcej osób sięga po nie podczas odchudzania, często licząc na cud. Takie tabletki oczywiście są skuteczne ale tylko w połączeniu z odpowiednią dietą, same na pewno nie spalą za nas tkanki tłuszczowej. Musimy połączyć nasze odchudzanie także Z ćwiczeniami, gdyż ruch bardzo dobrze wpływa na spalanie tłuszczu. Tabletki są skuteczne, gdy obniżają nasze łaknienie, gdy dzięki nim nie mamy ochoty jeść. Nie jest to jednak zdrowe, bo gdy za długo nie będziemy jedli, to na pewno wyjdzie to na złe dla naszego organizmu. Dzisiejsza technologia proponuje nam naprawdę wiele rozwiązań w podążaniach do osiągnięcia wymarzone sylwetki, trzeba jednak umieć z nich rozsądnie korzystać, a wtedy odchudzanie stanie się dla nas szybkie i skuteczne.

  Dodaj komentarz