Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Owoce podczas diety

  Dieta składa się z dużej ilości posiłków, w jej skład wchodzą także różne produkty, dzięki którym możemy schudnąć. Podczas diety bardzo wskazane dla nas są warzywa, ale także i owoce. Kto z nas nie lubi owoców, przecież są one takie smaczne, a podczas diety, kiedy powinniśmy wystrzegać się słodyczy, owoce mogą je przynajmniej w jakimś stopniu zastąpić. Podczas diety owoce powinniśmy spożywać raz dziennie, nie mniej i nie więcej. Za małe spożywanie owoców spowoduje, że ten element naszej diety będziemy musieli zastąpić innym, a przez to odmawiamy sobie wielu witamin dostępnych w owocach, które podczas diety są naprawdę nieocenione. Nie możemy także spożywać zbyt dużej ilości owoców, gdyż w rezultacie spowoduje to nasze grubnięcie. Owoce bowiem zawierają dużo cukrów, które odkładają się w naszym organizmie tworząc tkankę tłuszczową, z którą walczymy podczas naszej diety. Owoce mogą tuczyć, bo spożywane w nadmiernych ilościach, działają jak inne produkty przeznaczone do konsumpcji.

  Nie mają one żadnych cudownych właściwości odchudzających, więc powinniśmy jeść je z umiarem, a wtedy na pewno wszystko będzie w porządku. Nie powinniśmy także całkowicie wykluczać owoców z naszej diety, bo bardzo ciężko jest je zastąpić czymś równie wartościowym. Także gdy najdzie nas ochota na coś słodkiego, owoce pozwolą zaspokoić tę ochotę, dzięki czemu nie będziemy musieli sięgnąć po słodycze, które są dla naszej diety zabójcze. Owoce zawierają bardzo dużo witamin, a podczas diety, gdy pozbawiamy nasz organizm wielu źródeł witamin, są one bardzo ważne, dla pozostania w zdrowiu i dobrej kondycji. Owoce są po prostu nieocenione podczas diety i stanowią jej bardzo ważny element, bez którego naprawdę ciężko byłoby nam schudnąć. Jak najbardziej powinniśmy sięgać po owoce podczas naszej diety, a z czasem zauważymy, jak dobrze wpływa to na nasz organizm, sami poczujemy się o wiele lepiej. Spożywajmy je jednak w umiarze, bo nic czego nadużywamy nie wyjdzie nam na dobre, a już na pewno nie podczas diety.

  Dodaj komentarz