Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Odstaw napoje gazowane

  Dieta ma służyć nie tylko temu, żebyśmy mieli szansę na zgubienie dodatkowych kilogramów, ale również żebyśmy serwowali sobie zdrowsze rzeczy, odrzucili puste kalorie. Wielu z nas decyduje się na nie zbyt często i pod wieloma postaciami. W wielu przypadkach wystarczy odstawienie niezdrowych rzeczy, żeby móc zauważyć naprawdę spore zmiany nie tylko na wadze, ale również w swoim wyglądzie. Jedną z rzeczy, z jakich powinniśmy zrezygnować, są napoje gazowane. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele posiadają one kalorii i jak wiele cukru w sobie zawierają. Warto spojrzeć na etykietę, żeby z łatwością zauważyć, że szklanka takiego napoju nierzadko zawiera tyle kalorii, ile miseczka owoców czy warzyw. Zamiast takich napoi, jak najbardziej warto pić wodę, herbaty czy soki. Niemniej ugaszą one nasze pragnienie, mogą smakować równie dobrze, a dzięki temu spożywane każdego dnia kalorie znacznie się zmniejszą. Zdecydowanie najgorzej będzie na początku, ponieważ odstawienie owych napoi da się nam we znaki. Z czasem jednak zupełnie od nich odwykniemy i nawet nie będziemy mieli na nie ochoty. Zdecydowanie będzie to korzystne nie tylko dla naszej wagi, ale również dla zdrowia i portfela.

  Comments are closed.