Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Odchudzanie nie jest straszne

  image Tak to już jest na tym świecie, że ludzie stale czegoś się boją. Niestety, ale to zazwyczaj strach doprowadza do tego, że ludzie czegoś nie robią. Jednakże, warto mieć na uwadze przede wszystkim to, że jeśli stale będziemy się czegoś bać to niestety, ale niczego w życiu nie osiągniemy. Dokładnie tak samo jest z odchudzaniem. Wiele ludzi wręcz panicznie boi się odchudzania. Strach ten jest związany z tym, że aby schudnąć to trzeba przede wszystkim przejść na dietę oraz ćwiczyć. Jeśli takowy strach przed tym nas paraliżuje to czym prędzej powinniśmy udać się do psychologa. W wielu przypadkach taki paniczny strach jest związany z poważnymi problemami z przeszłości. A warto wiedzieć o tym, że jeśli coś zakoduje się w naszej podświadomości to niestety, ale wcale nie tak łatwo jest to stamtąd wymazać. Mimo wszystko, warto zdecydować się na to, aby się odchudzić i pozbyć się w końcu nadwagi. Przecież to chodzi o dobro nas samych. Nadwaga doprowadza do wielu poważnych chorób i jest pośrednio przyczyną wielu zgonów.

  Comments are closed.