Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Odchudzanie bez efektu jojo

  image Czasami człowiek stara się coś zrobić przez naprawdę długi okres czasu i niestety, ale się mu to nie udaje. W wielu przypadkach taki stan rzeczy związany jest z tym, że wykonujemy coś po prostu w niewłaściwy sposób. Co zatem powinniśmy zrobić w takiej sytuacji, gdy będzie nam zależało na tym, aby w odpowiedni i skuteczny sposób się odchudzić? Niestety, ale wiele kobiet zmaga się z tak zwanym efektem jojo. Efekt ten polega na tym, że człowiek chudnie, a po pewnym czasie znowu powraca do wagi sprzed odchudzania. Dlaczego zatem tak się dzieje? W wielu przypadkach jest to spowodowane tym, że ludzie zauważając zmianę zapominają o diecie i ćwiczeniach przez co powracają do dawnego stylu życia. Niestety, ale takowe podejście jest naprawdę niewłaściwe. Jeśli już zauważymy, że zrzuciliśmy parę kilogramów to powinniśmy za wszelką cenę dbać o to, aby nie powrócić do dawnej wagi. W przeciwnym razie będziemy przez całe życie się odchudzali i to tylko po to, aby w późniejszym czasie przytyć i znów móc się nieskutecznie odchudzać.

  Comments are closed.