Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Nie rezygnuj z dobrych nawyków

  Nie da się ukryć, że niesamowicie często przejście na dietę pokrywa się ze zdrowym jedzeniem. Staramy się jeść więcej owoców i warzyw, odstawiamy to, co jest niezdrowe i zawiera puste kalorie. Zazwyczaj z takim jedzeniem wytrzymujemy kilka miesięcy, po czym osiągamy docelową wagę i tym samym wracamy do starych nawyków. Naprawdę nie warto postępować w ten sposób. Kontakt ze zdrowym żywieniem nie powinien być jedynie na czas diety. Jak najbardziej po jej zakończeniu nie warto zmieniać nawyków, a jedynie wielkość porcji nakładanych na talerz. Zdecydowanie każdy z nas, kiedy zaczyna się zdrowiej odżywiać, zauważa wiele zalet. Między innymi jesteśmy bardziej wypoczęci, mamy lepszy humor, cieszymy się zdrowiem. Nie warto zaprzepaścić takich efektów jedynie dla chwilowej przyjemności. Każdy słodycz czy fast-food możemy ciekawie zastąpić, możemy szukać nowych przepisów. Bez wątpienia wracając do starych nawyków wkrótce ponownie zdecydujemy się na to, żeby rozpocząć dietę. Tym samym stale jedząc zdrowo nie będziemy musieli się o to martwić.

  Comments are closed.