Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Kontakt z lekarzem

  Każdy z nas ma tę świadomość, że zdrowie mamy tylko jedno. Dlatego też jak najbardziej powinniśmy o nie dbać tak bardzo, jak tylko jesteśmy w stanie. Okazuje się jednak, że nie wszystkie nasze działania w dobrej wierze i z dobrymi zamiarami, faktycznie przynoszą oczekiwane efekty. Szczególnie może tak być wtedy, kiedy to cierpimy na różne choroby. W wielu przypadkach niestety dieta czy aktywność fizyczna są w stanie jedynie nam zaszkodzić. Wtedy jakakolwiek zmiana diety jest w stanie naprawdę wiele zdziałać. Może ona w szybkim czasie sprawić, że znacznie pogorszy się stan naszego zdrowia tym samym zamiast profitów, możemy sobie zaszkodzić. Zawsze warto być ostrożnym i zapobiegliwym. Zdecydowanie nie możemy zaszkodzić sobie tym, że będziemy w stałym kontakcie z lekarzem i będziemy z nim konsultowali różne aktywności fizyczne czy też zmianę diety. Często jednak dzięki temu możemy uchronić się przed wieloma nieprzyjemnościami. W ten sposób zdecydowanie nasze działania będą nas jedynie cieszyły i nie będziemy musieli żałować niczego, co robimy i na co się decydujemy.

  Comments are closed.