Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Jesteś tym, co jesz

  Trudno jest zaprzeczyć temu, że jedzenie jest dla nas czymś niesamowicie ważnym. Każdego dnia decydujemy o tym, co zapewnimy sobie do jedzenia, jaki będzie nasz jadłospis na dany dzień czy też tydzień. Często jednak serwujemy sobie nie do końca przemyślane posiłki. Niesamowicie często jest bowiem tak, że kupujemy coś na szybko, na szybko również to zjadamy i kontynuujemy resztę codziennych obowiązków. Prawda jest taka, że warto byłoby to zmienić i dokonywać nieco lepszych, trafniejszych wyborów, a sami z pewnością zauważymy spore różnice. Nie bez powodu mówi się, że jesteśmy tym, co jemy. Trudno jest bowiem zachować pełnię zdrowia jedząc rzeczy, jakich nie można zaliczyć do zdrowych, jakie nie zapewniają nam cennych witamin. Dlatego w trosce o siebie i o swoje zdrowie, warto dokonywać mądrych i przemyślanych wyborów. Sami zauważymy, jak bardzo zmieni się nasze życie, jak poprawi się nasze zdrowie. Zdecydowanie będziemy zadowoleni ze swojej decyzji i zauważymy, jak wiele z naszym życiu zmieniła zdrowa dieta.

  Comments are closed.