Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Grunt to dobra linia

  image Nie da się ukryć, że obecnie ludzie oceniają drugiego człowieka na podstawie tego, jak się prezentuje. Niestety, ale w obecnych czasach naprawdę trzeba dbać o swoją prezencję, jeżeli zależy nam na tym, aby inni nas szanowali. Jednakże, od czego tak naprawdę powinniśmy zacząć, aby poprawić swój wizerunek? Doskonałym rozwiązaniem może okazać się to, abyśmy zdecydowali się na poprawę swojej sylwetki. Obecnie bardzo wiele ludzi zwraca ogromną uwagę na to, czy ktoś jest wysportowany czy też po prostu otyły. Jeśli widząc się w lustrze zauważymy fałdy tłuszczu to powinniśmy czym prędzej się odchudzić. Jednakże, od czego tak naprawdę powinniśmy rozpocząć cały proces odchudzania? Na samym początku powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to co jemy. Wiele ludzi nie wie nawet, że cały ich problem z otyłością jest spowodowany niezdrową i kaloryczną żywnością. Dobrym rozwiązaniem będzie również to, aby zapisać się na siłownię bądź też do klubu fitness, gdzie będziemy mogli bezproblemowo wyrzeźbić swoją sylwetkę.

  Comments are closed.