Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Głodzenie się

  Musimy pamiętać, że podczas odchudzania się, głodzenie się na pewno nie jest dobrym wyjściem, powinniśmy go wręcz unikać. W ten sposób nie chronimy się przede efektem jojo, a wręcz grozi nam, że on na pewno się pojawi zaraz po skończeniu diety. Musimy o tym pamiętać, mimo że mamy inne przekonania. Wiele nastolatek głodzi się wierząc, że w ten sposób uda im się szybko schudnąć. Z pewnością im się to uda, ale po co katować swój organizm, skoro można równie szybko schudnąć w zdrowszy sposób? Poza tym głodzenie się jest bardzo niezdrowe dla naszego organizmu i może mieć wiele konsekwencji w przyszłości. Odchudzanie się poprzez głodzenie powoduje, że zanikają niektóre czynności organizmu, gorzej on funkcjonuje, szczególnie jeżeli chodzi o nastolatki, które po prostu potrzebują dużo energii do rozwoju. W tej fazie głodzenie się jest bardzo nie przemyślanym posunięciem i owszem, uda nam się schudnąć, jednak potem możemy niedomagać w danych dziedzinach życia. Po co chudnąć szybko, skoro można to zrobić troszkę wolniej, ale za to zdrowo i bez głodu.

  Głód nie jest miłym uczuciem, nie łatwo jest z nim funkcjonować, więc także z tego względu nie powinniśmy się głodzić. Po paru dniach głodówki nasz żołądek skurczy się i na pewno nie będziemy odczuwać już tak dużego głodu jak pierwszego dnia, jednak będziemy znacznie osłabieni. Po co zabierać sobie energię, przecież bez niej nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować. Podczas odchudzania powinniśmy jeść dużo posiłków, jednak małe porcje, w ten sposób unikniemy uczucia głodu, a i nie zgrubniemy, systematycznie będziemy chudnąć, i wszystkie składniki potrzebne do normalnego funkcjonowania naszego organizmu, będą zapewnione. Głodzenie się na pewno nie jest sposobem na odchudzanie i to na początku powinniśmy sobie uświadomić. Musimy wybrać dietę, która będzie nam najlepiej odpowiadała i zapewnić sobie trochę ruchu, wtedy na pewno uda nam się szybko i zdrowo schudnąć, zachowamy także przy tym energię potrzebną nam do codziennego funkcjonowania.

  Dodaj komentarz