Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Głodówka

  Gdy zaczynamy się odchudzać powinniśmy zaczerpnąć pewnych informacji o odchudzaniu, bo bez tego dieta może stać się dla nas niebezpieczna. Na pewno powinniśmy unikać odchudzania się poprzez głodówkę gdyż na pewno nie jest to dobre rozwiązanie dla naszego organizmu. Głodówka sprawia, że owszem, chudniemy, ale jest bardzo niezdrowa i w przyszłości może spowodować efekt jojo, a wtedy wszystkie nasze starania idą na marne.

  Co kupić w prezencie sobie lub najbliższym? Oto jest pytanie, ale warto nabyć najlepsze tabletki na odchudzanie 2016, szybkie odchudzanie tabletki forum, tabletki odchudzanie opinie. Te środki opisywane są w internecie, dają zadowolenie niejednej osobie i sprawiają, że odchudzanie z nimi jest o wiele łatwiejsze, przyjemniejsze oraz przyjaźniejsze. Do dyspozycji są także bardzo dobre tabletki na odchudzanie, przedmiot zazdrości wielu osób.

  Na pewno nie chcielibyśmy mieć takich doświadczeń, więc lepiej zaczerpnąć wiedzy od specjalisty, który na pewno odradzi nam głodówki. Odchudzanie się przez niepodawanie naszemu organizmowi posiłków sprawia, że przyzwyczaja się on do niskiego bilansu energetycznego i dlatego, za każdym następnym razem gdy coś zjemy, zamienia to w tłuszcz, aby zmagazynować zapasy na okresy właśnie naszej głodówki. Wiadomo,m że tłuszcz nie spala się proporcjonalnie do przyrostu tkanki tłuszczowej, dlatego głodówki na pewno nie można nazwać dietą dobrą, a nawet żadną dietą. Głodówka doprowadza nas organizm do stanu zachwiania, nie wie on, czy głodujemy, czy się odchudzamy, dlatego magazynuje tłuszcz na te dni, kiedy nie dostanie żadnego pożywienia. Z tego punktu widzenia, głodówka nie jest dobry wyjściem, chociaż na początku może naprawdę przynosić widoczne rezultaty. Ale po co się tak bardzo męczyć, kiedy można skorzystać z normalnej diety, przy której jedząc i tak schudniemy,a będziemy wiedzieć, że jest to dobra i zdrowa droga odchudzania. Dieta na pewno nie zaszkodzi naszemu organizmowi, w przeciwieństwie do głodówki, więc warto to przemyśleć.

  Dieta jest poza tym o wiele mniej drastyczniejsza niż głodzenie się i dość komfortowa, w porównaniu z tym, że przez cały dzień czujemy się głodne, co w końcu doprowadza do bólu. Dlatego weźmy te wszystkie argumenty pod uwagę, jeżeli chcemy zdecydować się na głodówkę, ale naprawdę uważamy, że nie jest ona dobrym sposobem na odchudzanie i powinniśmy się jej wystrzegać. Dieta będzie dla nas na pewno o wiele lepszym rozwiązaniem i także pozwoli nam zrzucić dużo zbędnych kilogramów w krótkim czasie.

  Dodaj komentarz