Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Diety z Internetu

  Pomoc w sieci internetowej to coś, na co liczy wielu z nas. W końcu od czasu pojawienia się tego wynalazku, mamy o wiele więcej możliwości. Chcąc znaleźć jakiekolwiek informacje, często wystarczy wyszukać je w sieci, żeby już po kilku minutach doskonale znaleźć odpowiedź na szukane przez nas pytanie. Bez wątpienia jednak w sieci możemy znaleźć również takie informacje, jakie niekoniecznie powinniśmy wykorzystywać w praktyce. Doskonałym przykładem mogą być diety i różne sposoby internautów na to, żeby stracić na wadze. Nie zawsze są to pomysły godne pochwał i nierzadko są one w stanie naprawdę zaszkodzić naszemu zdrowiu. Warto pamiętać o tym, że diety zamieszczane w sieci niesamowicie często są autorstwa osób, jakie nie mają nic wspólnego z dietetyką i tak naprawdę często nawet nie próbowały ich one na sobie. Jeżeli zależy nam na stosowaniu specjalnej diety, to najbardziej kompetentną osobą będzie do tego dietetyk. Ta osoba odpowiednio dobierze do naszego przypadku dietę, a zapotrzebowanie kaloryczne wyliczy w odpowiedni sposób. Dzięki temu dieta będzie skuteczna i nie wyrządzi nam krzywdy.

  Comments are closed.