Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Dietetyczne przepisy

  Ogromna liczba osób jest zdania, że bycie na diecie i jedzenie zdrowych rzeczy to katorga, droga przez mękę. Prawda jest jednak taka, że wszystko zależy od tego, jakie mamy nastawienie i jak się postaramy. Jak najbardziej nie warto rezygnować z odchudzania w obawie o to, że jedzenie będzie niesmaczne. Bez problemu doszukać się możemy bowiem całego mnóstwa dietetycznych przepisów. Dzięki nim jedzenie będzie smaczne, do tego zdrowe i niskokaloryczne. Tym samym gotowanie będzie dla nas ogromną zabawą i przyjemnością. Gdzie szukać takich przepisów? Bez wątpienia najlepszym miejscem do poszukiwań jest sieć internetowa. To tutaj powinniśmy szukać. Warto zwracać uwagę nie tylko na same przepisy, ale również na liczbę komentarzy pod nimi. Dzięki temu dowiemy się, czy jest to coś, co smakuje większej ilości osób, co inni internauci sądzą na temat przepisu. Trudno będzie popełnić błąd, trudno będzie wykonać coś, co będzie niesmaczne. Możemy być pewni co do tego, że dosłownie każdą potrawę możemy wykonać w sposób dietetyczny. Wystarczy jedynie odpowiednio się postarać.

  Comments are closed.