Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Dietetyczne przekąski

  Wielu z nas przejście na dietę kojarzy się przede wszystkim z głodem i wieloma wyrzeczeniami. Bez wątpienia dieta oznacza decydowanie się na jadanie nieco mniejszych porcji, aczkolwiek z pewnością na dobrej diecie nikt nie powinien być głodny. Jak najbardziej możemy również serwować sobie różne przekąski, różne smakołyki. Mogą być one zdrowe, a tym samym zaspokoić naszą potrzebę na coś słodkiego. Zawsze o wiele lepszym rozwiązaniem będzie wybranie takiego właśnie smakołyku, aniżeli słodyczy prosto z półek sklepowych. Na dietetyczne przekąski istnieje naprawdę wiele różnego rodzaju przepisów. Warto szukać ich w sieci. Najczęściej owe smakołyki zawierają różnego rodzaju owoce, płatki, znaleźć w nich możemy również miód. Bez wątpienia dzięki nim nie będziemy serwowali sobie pustych kalorii, ale także jak najbardziej będziemy mogli dostarczyć organizmowi wiele cennych witamin i składników odżywczych. Jak najbardziej warto zatem wprowadzić takie smakołyki do swojej diety. Z pewnością będą one dla nas niesamowicie smaczne.

  Comments are closed.