Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Czy ważysz za dużo?

  Dobry wygląd to coś, co jest ważne dla każdego z nas. Często jednak w dobrym wyglądzie przeszkadza nam fakt, że nie jesteśmy w stanie kupować ubrań o takich rozmiarach, jakie wyglądają najpiękniej, jakie są dla nas idealne. Warto byłoby zastanowić się, czy aby na pewno z naszą wagą wszystko jest w porządku, czy nie powinniśmy zgubić kilku kilogramów. Skąd jednak dowiedzieć się, czy nasza waga jest w porządku i do jakiej powinniśmy dążyć? Odchudzając się naprawdę łatwo można bowiem przedobrzyć na drugą stronę. Tutaj na szczęście pomoże nam dietetyk. On wykona w pełni profesjonalne badania, obliczy między innymi nasze BMI. Dzięki temu dowiemy się, do jakiej wagi powinniśmy dążyć i jaka powinna nas interesować. Zdecydowanie dzięki temu nasze odchudzanie będzie naprawdę efektowne i tym samym nie zrobimy sobie krzywdy. Dietetyk jest w stanie nie tylko odpowiedzieć nam na pytania i wytyczyć cel w odchudzaniu, ale także pomóc w jego trakcie. Dzięki temu będzie nam o wiele łatwiej, a także jest mniejsza szansa, że się poddamy.

  Comments are closed.