Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Czemu warto zdrowo jeść?

  Wszyscy dobrze wiemy o tym, jak ważne jest dbanie o zdrowie. Zdrowie w końcu mamy tylko jedno, a wszyscy chcielibyśmy się nim cieszyć jak najdłużej. Nic jednak nie bierze się samo z siebie i jeżeli zależy nam na tym, żeby być zdrowym, to musimy o to odpowiednio dbać. Dbanie wcale nie jest trudne, bo wystarczy jedynie odpowiednio jeść i dbać o aktywność fizyczną. Mówi się, że jesteśmy tym, co jemy. Zdecydowanie jest to prawda. Dlatego też warto wziąć sobie to do serca i tym samym zacząć inaczej patrzeć na spożywane potrawy. Zdrowe jedzenie nie tylko jest w stanie zapewnić nam zdrowie przez dłuższy czas, ale również możemy liczyć na to, że dzięki niemu będziemy o wiele lepiej się czuć, a także lepiej wyglądać. W końcu dostarczymy sobie znacznie więcej cennych witamin. Dzięki temu nasza skóra będzie o wiele lepiej wyglądała, nie będziemy mieli problemu z wypadającymi włosami czy paznokciami. Dodatkowo nasze samopoczucie będzie nieporównywalnie lepsze. Zalet jest tak wiele, że naprawdę nie warto zbyt długo myśleć, a czym prędzej zmienić swój sposób odżywiania.

  Comments are closed.