Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Czemu warto zdecydować się na catering?

  W obecnych czasach nic nie cenimy sobie tak bardzo jak czas. Jest to jedna z niewielu rzeczy, jakich nie możemy sobie kupić i jakie stale staramy się zaoszczędzić jak najbardziej. Zdecydowanie czas, jaki poświęcać trzeba gotowaniu, kiedy jest się na diecie, jest dla wielu znacznie zbyt długi. Zależy nam na tym, żeby zapewnić sobie coś na szybko, na już. Niestety jednak przygotowywanie potraw od zera nie umożliwia nam tego. Na szczęście jest świetne rozwiązanie, czyli catering dietetyczny. Owy catering znaleźć jest już coraz łatwiej i warto byłoby się zorientować, czy aby na pewno nie mamy możliwości zapewnienia go sobie w naszym mieście. Jest to coś niesamowicie wygodnego. Zdecydowanie się na catering zapewnia nam dostarczenie każdego ranka naszych wszystkich posiłków w pudełkach. Są one odpowiednio opisane, podzielone. Z łatwością możemy je wziąć ze sobą z domu czy przygotować do zjedzenia. Najczęściej wystarczy bowiem wymieszać ze sobą składniki czy też podgrzać. Jest to naprawdę świetna alternatywa, aczkolwiek koszty nie zawsze są atrakcyjne.

  Comments are closed.