Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Czas na solidne odchudzanie

  image Jeśli zaczynamy coś robić to powinniśmy zawsze robić to w porządny sposób. Dzięki temu będziemy mieli pewność co do tego, że wszystko pójdzie po naszej myśli. Jednakże, jeśli zdecydujemy się pójść na łatwiznę to niestety, ale może okazać się, że nic tak naprawdę się nam nie udaje, a takowa łatwizna okazała się być kompletną porażką. Dokładnie tak samo wygląda kwestia związana z odchudzaniem się. Z pewnością każdy z nas ma takich znajomych, którzy to odchudzają się już kilka dobrych lat, a tak naprawdę nie widać u nich żadnych efektów, ba, może nawet i przytyli. W jaki sposób powinniśmy się zatem odchudzać, aby móc cieszyć się z dobrych efektów? Najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u lekarza. Takowa osoba powie nam, na jaką dietę możemy się zdecydować, aby np. nie pogorszyć swojego stanu zdrowia. Nie warto stosować żadnych ekstremalnych diet, gdyż często doprowadzają one do skrajnego wyczerpania organizmu, a co za tym idzie, do powstania naprawdę bardzo poważnych chorób, które leczy się latami.

  Comments are closed.