Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Czas na dietę

  Jeśli człowiek nie stosuje się do pewnych zasad to niestety, ale w życiu nic nie idzie po jego myśli. Niestety, ale w wielu przypadkach ludzie sami rzucają sobie kłody pod nogi i przez to są demotywowani do dalszego działania. Zawsze powinniśmy mieć na uwadze to, aby przez rozpoczęciem jakiejś czynności posiadać odpowiedni plan działania. W przeciwnym razie nic się nam nie powiedzie. Dokładnie tak samo jest jeśli chodzi o odchudzanie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo ważną jest dieta. Niektórym ludziom wydaje się, że zamiast diety znacznie lepszym rozwiązaniem jest głodówka. Nic bardziej mylnego. Tylko właściwie zbilansowana dieta jest w stanie zapewnić nam to, że cały proces odchudzania będzie skuteczny i przyniesie nam oczekiwany rezultat. Dlatego zawsze powinniśmy udać się najpierw do dietetyka, który to ułoży dla nas odpowiedni plan żywienia, do którego to w późniejszym czasie będziemy się stosowali. Tak więc, pamiętajmy o tym, że każda czynność powinna być wykonywana według pewnych określonych zasad.

  Comments are closed.