Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Brzuszek nie jest w modzie

  image Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele ludzi podąża za tym co jest modne. U wielu ludzi moda determinuje styl życia, ubierania się czy też mówienia. Oczywiście jeśli nie jest to zbyt przesadzone podejście to nie ma w tym nic złego. Jednakże, w ostatnich latach w modzie jedno się nie zmienia. Jest to fakt, iż duży brzuch spowodowany nadwagą nie jest modny. Bardzo wiele ludzi ma naprawdę poważne problemy z nadwagą, a i tak nic z tym faktem nie robią. Tacy ludzie raczej nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo sobie szkodzą. Nadwaga jest pośrednią przyczyną wielu zgonów. Jak do tego dochodzi? Otóż, nadwaga w wielu przypadkach jest spowodowana spożywaniem dużej ilości śmieciowego jedzenia, a w tym jedzeniu znajdują się tłuszcze i cholesterol, który zatyka żyły i tętnice. Dlatego też, jeżeli my sami mamy brzuszek to warto czym prędzej się go pozbyć. Odpowiedni proces odchudzania może polecić nam nasz lekarz. W taki oto sposób doprowadzimy do tego, że pozbędziemy się jakże niezdrowej nadwagi, która to po prostu nam szkodzi.

  Comments are closed.