Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Bądź szczupły

  Tak to już jest na tym świecie, że każdy z nas jest inny. Jednakże, jak na złość większość ludzi zawsze chciała by być w skórze kogoś innego. Natura człowieka już taką jest, że niestety, ale zawsze jesteśmy niezadowoleni z tego co posiadamy. Jednakże, zawsze można dokonać pewnych zmian, dzięki którym nasze życie zmieni się na lepsze, a co za tym idzie, będziemy dużo bardziej szczęśliwi. Co zatem powinniśmy zrobić w takiej sytuacji, gdy będzie nam zależało przede wszystkim na tym, aby nieco się odchudzić? W takiej oto sytuacji praktycznie każdy z nas może podjąć odpowiednie działania i zrzucić zbędne kilogramy. Na samym początku warto zwrócić uwagę na to, czy nasz metabolizm jest szybki czy raczej powolny. Na podstawie takiej informacji powinniśmy ułożyć sobie odpowiednią dietę. Warto również zdecydować się na to, aby prowadzić aktywność fizyczną. Dzięki temu będziemy wysportowani, a co za tym idzie, nasza sylwetka będzie się naprawdę znakomicie prezentowała, a o to w tym wszystkim nam przecież chodzi.

  Comments are closed.