Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Mierz się, a nie waż

  Nie da się ukryć, że kiedy wprowadzamy jakiekolwiek zmiany w swoim życiu, to bardzo zależy nam na tym, by w miarę szybko widzieć efekty. Zdecydowanie osoby, jakie decydują się na przejście na dietę, często się ważą, nieraz codziennie. Czy jednak faktycznie ważenie jest w stanie nas odpowiednio zadowolić i czy dzięki niemu faktycznie możemy sprawić, że będziemy w stanie osiągnąć konkretny cel? Wiele osób po osiągnięciu wymarzonej niegdyś wagi, wcale nie jest zadowolona z tego, jak się prezentuje i jak wygląda. Wręcz przeciwnie, dziwi się, że ważąc tyle, ile chciało, wcale nie podoba się sobie w pełni. Jak najbardziej warto byłoby zdecydować się na to, żeby odstawić wagę, ale zaprzyjaźnić się z miarą, bo to ona tak naprawdę jest w stanie odpowiednio ukazać nam efekty, jakie daje dieta. Dzięki temu jak najbardziej jesteśmy w stanie sprawić, że będziemy widzieć realne efekty, a nie jedynie będziemy głodzić się i dopuszczać do tego, by organizm pozbywał się wody, by tylko waga drgnęła. Bez wątpienia mierzenie się da nam odpowiedni efekt.

  Comments are closed.