Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Efekt jojo

  Wiele osób, jakie to w przeszłości chciały zrzucić co nieco ze swojej wagi, często przyznaje, że dieta trwała bardzo krótki czas, a zaraz po jej zakończeniu nabawiły się efektu jojo. Zdecydowanie jest to coś, co zbyt wiele osób zniechęca do odchudzania. Obawiają się one, że pomimo wielu miesięcy starań, nagle okaże się, że wszystkie stracone z trudem kilogramy nagle wróciły. Bez wątpienia warto byłoby jednak dowiedzieć się, czym jest efekt jojo i co faktycznie on oznacza. Fakt, że on występuje, zazwyczaj jest jedynie z naszej winy, ponieważ nie jesteśmy w stanie odpowiednio wyjść z diety, odpowiednio przyzwyczaić do tego nasz organizm. Prawda jest taka, że często po osiągnięciu wymarzonej figury dochodzimy do wniosku, że czas diety dobiegł końca i tym samym od razu wracamy do poprzednich złych nawyków żywieniowych. W efekcie nasz organizm zupełnie nie wie, co ma robić i tym samym magazynuje nadmiar jedzenia, jaki mu dostarczamy. Wbrew pozorom wychodzenie z diety jest ważniejsze aniżeli sama dieta i warto o tym pamiętać.

  Comments are closed.