Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Zdrowe odchudzanie

  Nasze odchudzanie nie może być za gwałtowne, gdyż wtedy grozi nam efekt jojo, czyli powrócenie do starej wagi, czyli w rezultacie nie zyskujemy niczego. Aby temu zapobiec, nasze odchudzanie musimy przeprowadzać rozsądnie i podążać określoną, zdrową dietą. Zdrowe odchudzanie polega na tym, abyśmy wybrali dla siebie odpowiednią dietę, która będzie składała się z przynajmniej trzech posiłków dziennie, a będą one bogate w substancje odżywcze, a jednocześnie mało kaloryczne. Jest to kluczem do sukcesu, gdyż w takim trybie nasze odchudzanie nie jest gwałtowne, przebiega powoli, ale za to w sposób naturalny i zdrowy, nie zagrażający naszemu zdrowiu, Na pewno powinniśmy wyrzekać się głodówek, gdyż nie prowadzą one do niczego dobrego, a pozwalają nam schudnąć tylko na chwilę, gdyż zaraz po nich grubniemy.

  Takie działania są bez sensu i nie powinniśmy odchudzać się w ten sposób. Zdrowe odchudzanie to nie tylko unikanie głodówek, ale także staranie o więcej ruchu, bo jest on bardzo ważny dla naszego organizmu, a przede wszystkim zdrowy, na pewno nam nie zaszkodzi, nawet w nadmiernych ilościach. Zdrowe odżywianie opiera się przede wszystkim na wyborze odpowiedniej diety i musimy o tym pamiętać, inaczej nie będzie ono wcale skuteczne, a już na pewno nie zdrowe. Nasza waga nie może spadać szybko, gdyż jest to zły znak i powinniśmy w takich sytuacjach zmienić naszą dietę. Diabetyk powinien zwrócić nam na to uwagę, bo przecież to on najlepiej się na tym zna. Nasza dieta powinna być zdrowa, aby nie zaszkodziła naszemu organizmowi, wtedy możemy czuć się bezpieczni. Zdrowe odchudzanie nie wiąże się z błyskawicznymi efektami, jednak na pewno możemy uniknąć dzięki niemu efektu jojo, bo przez niego nasze odchudzanie staje się po prostu bez sensowne. Każdy może się odchudzać, jednak róbmy to z głową, by pozornie idealna dieta nie miała dla nas tragicznych skutków. Taką pewność uzyskamy widząc tylko nas samych, obserwując nasz organizm, to jak się on zachowuje. Dieta jest ścieżką wyrzeczeń, jednak jeżeli chcemy osiągnąć nasz cel i schudnąć, jak najbardziej jesteśmy w stanie to zrobić.

  Dodaj komentarz