Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Woda podczas diety

  Podczas odchudzania bardzo ważne jest poszywanie wody w jak największych ilościach. Dzięki temu unikniemy odwodnienia, które może być bardzo niebezpieczne dla naszego organizmu, a na pewno nie pomoże nam w żaden sposób schudnąć. Często podczas diety jesteśmy po prostu głodne i odczuwa związany z tym ból, co jest jak najbardziej normalne. Jednak w takich momentach nie sięgajmy po jedzenie, bo takie odejście chwilowe od diety może nie wyjść nam na dobre. Wtedy wystarczy sięgnąć po wodę, którą pić możemy w dowolnych ilościach, bo na pewno przez nią nie zgrubniemy. Lepiej żeby nasz żołądek był napełniony wodą niż niczym, bo nie odczuwamy wtedy głodu, a przynajmniej nie w takim stopniu. Woda jest bardzo ważna dla naszego organizmu, nie tylko podczas odchudzania,ale także w gorące dni. Powinniśmy wypijać 2l wody dziennie, co stanowi minimum, a my często po prostu się do tego nie stosujemy. Pamiętajmy, że woda jest bardzo ważnym elementem naszej diety i bez niej rezultaty nie będą szybko widoczne. Wielu dietetyków poleca wodę, dlatego warto stosować się do ich rad, bo naprawdę znają się oni na diecie i odchudzaniu o wiele lepiej niż my sami. Wiele zresztą ostatnio mówi się o bardzo dobrym wpływie wody na funkcjonowanie naszego organizmu, więc powinniśmy się do tych zaleceń stosować, a wtedy na pewno szybciej osiągniemy zamierzone rezultaty naszej diety.

  Nigdy nie wolno nam odstawić wody, gdyż grozi to odwodnieniem. Nawet podczas bardzo radykalnej diety, woda jest wciąż potrzebna, a jej brak może spowodować uszczerbek na naszym zdrowiu, warto więc zwrócić na to uwagę. Nie przesadzajmy więc z głodzeniem się podczas diety, a pamiętajmy, że woda w dowolnej ilości nam nie zaszkodzi, nie będziemy przez nią grubsze, ona po prostu przepłynie przez nasz organizm, a przy okazji tego my nie będziemy odczuwały głodu związanego z pustym żołądkiem. Woda jest bardzo ważnym elementem diety i na pewno lepiej pić ją niż jakieś inne produkty, bo możemy być pewni, że jest ona skuteczna, i nie zwiększy masy naszego ciała, czego podczas diety na pewno byśmy nie chcieli.

  Dodaj komentarz