Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Słodycze podczas diety

  Dieta to nie tylko ograniczenie spożywania danych posiłków, czyli ich ilości. W diecie bardzo duże znaczenie ma także jakość zjadanych przez nas produktów, a jest to wręcz kluczowe do uzyskania odpowiednich rezultatów. Na pewno każdy z nas uwielbia słodycze, nawet jeżeli nie je ich za często, to mimo wszystko z przyjemnością po nie sięga. Musimy pamiętać, że takie działania podczas prowadzenia diety są niedozwolone i nie możemy sobie pozwolić na jakiekolwiek odstępstwa od tej reguły. Jeżeli chcemy schudnąć, musimy zdecydowanie wystrzegać się słodyczy, gdyż zawierają one bardzo dużo kalorii, a to nie pomaga nam schudnąć, a jedynie wydłuża czas trzymania przez nas diety, gdyż jej efekty są bardzo mało widoczne i nie jesteśmy z nich jeszcze zadowolone. Jeżeli podczas naszej diety całkowicie wyrzekniemy się słodyczy pod jakąkolwiek postacią i w dowolnej ilości, to na pewno efekty naszych starań będą o wiele szybsze. Każda z nas nie chce sobie na pewno przedłużać diety, gdyż jest ona związana ze sporą ilością wyrzeczeń, dlatego słodycze nie mogą zupełnie wchodzić w skład naszej diety.

  Inna sprawą są oczywiście owoce, które podobnie jak słodycze, są słodkie jednak nie tuczą aż w tak dużym stopniu. Plusem owoców jest to, że składają się ze znacznej ilości wody, jednak także przez ich nadmierne spożywanie możemy grubnąć. Wszystko więc w umiarze jest jak najbardziej wskazane. Słodycze nie są dla nas zdrowe, a już na pewno nie dla naszych zębów, więc ich ograniczenie pomoże nie tylko naszemu wyglądowi ale także i zębom. Jest to bardzo ważne, bo odpowiedni efekt możemy uzyskać tylko wtedy, gdy w każdym detalu będziemy dopracowane. Skupmy się jednak na początku na diecie, gdyż to właśnie nadwaga najbardziej rzuca się innym w oczy. My na pewno też same lepiej będziemy czuć się w swoim ciele, jeżeli zrzucimy kilka zbędnych kilogramów. Nadwaga nie służy także naszemu organizmowi, więc dbajmy o niego póki jeszcze możemy. Zrzucenie paru kilogramów nie jest naprawdę wielkim czynem, więc jak najbardziej możemy zrobić to same, bez fachowej pomocy, jest to bez problemu do osiągnięcia.

  Dodaj komentarz