Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Efekt Jojo

  Na pewno żadna z nas po tygodniach spędzonych na odchudzaniu, nie chce szybko utracić tego efektu swoich starań. Powrót do starej wagi, a nawet lekkie zgrubnięcie ponad nią, jest właśnie efektem jojo. Efekt jojo następuje zazwyczaj około miesiąca od wcześniejszego odchudzania. Tak naprawdę powinniśmy cały czas żyć na takiej diecie, aby utrzymywać stałą wagę, ani nie chudnąć ani nie grubnąć.

  Zdrowy żołądek pracuje solidnie, trawiąc pokarmy. Na pewno niestrawność dieta jest warta uwagi, dieta w chorobach układu krążenia wszystkim pomaga. Catering dietetyczny Radom to podstawa radości. Dieta lowFODMAPs IBS pomaga osobom uprawiającym sport. Osoby leniwe zamawiają catering dieta Warszawa i także chudną błyskawicznie.

  Także taka dieta może nie być łatwa, więc intensywne odchudzanie może nie być tylko krótkim okresem w naszym życiu, ale może znacznie na nie wpłynąć. Efekt jojo pojawia się dlatego, że nasz organizm po odchudzaniu jest przemęczony, nie funkcjonuje poprawnie, czuje, że brakuje mu energii. Dlatego też wszystkie nadwyżki kalorii zamienia od razu w tłuszcz, który powoduje grubnięcie. Zabezpiecza się w ten sposób, przed kolejnym odchudzaniem, czyli okresem, w którym będzie miał mniej kalorii niż zwykle. Jest to być może błędne koło, jednak w taki sposób funkcjonuje nasz organizm i nic nie jesteśmy w stanie na to poradzić. Musimy jednak wiedzieć, że efektu jojo da się uniknąć przynajmniej w jakimś stopniu. Po pierwsze podczas diety nie powinniśmy się głodzić, gdyż może daje to i szybkie efekty, ale powoduje właśnie późniejszy efekt jojo. Nie jest to więc właściwe, powinniśmy jeść mniejsze posiłki, ale znacznie częściej tak, abyśmy nigdy nie odczuwali głodu.

  Starajmy się raczej jeść dopiero wtedy, gdy czujemy się głodni, a nie wtedy, gdy po prostu mamy na coś smak, bo w ten sposób na pewno nie schudniemy. Efekt jojo może mieć więc przykre skutki, starajmy się więc go uniknąć. Na rynku istnieje wiele preparatów, które nam w tym pomogą, gwarantują one, że po odchudzaniu efekt jojo po prostu się nie pojawi. Na pewno w jakiś sposób oddziałują one na nasz organizm, jednak wiele zależy po prostu od nas i od tego, jak dużo będziemy jeść. Nie są to żarty, bo tego efektu możemy po prostu sami uniknąć. Wystrzegajmy się przede wszystkim słodyczy, gdyż to właśnie przez nie najwięcej grubniemy. Przez jedzenie kromek z szynką i serem, owoców, na pewno nie zgrubniemy tak, jak przez słodycze. Jeżeli będziemy umieli powiedzieć im dość, to efekt jojo na pewno się u nas nie pojawi.

  Dodaj komentarz