Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Diety kaloryczne

  Zaczynając się odchudzać, powinniśmy wybrać dietę, która najbardziej pasuje do nas i do naszego trybu życia. Czasami może to okazać się niełatwe, wtedy polecamy wybranie się do diabetologia, który dobierze idealną dla nas dietę. Istnieje bardzo wiele rodzajów diet, jednak do jednych z najbardziej skutecznych należą diety kaloryczne. Powinniśmy więc dobrze się nad nimi zastanowić. Diety kaloryczne mają ograniczyć ilość spożywanych kalorii, dzięki czemu odżywiają się w ten sposób przez dłuższy czas, chudniemy. Nie musimy się głodzić, jemy po prostu inne, bardziej dietetyczne posiłki. Ta dieta wprowadza jednak liczne zmiany w naszym jadłospisie i nie każdy może im podołać, dlatego powinniśmy wyposażyć się w dużo cierpliwości i silnej woli chcąc schudnąć w ten sposób. Oczywiście możemy wybrać także inne rodzaje diet, ale diety kaloryczne naprawdę są skuteczne i dają widoczne efekty. Możemy dzięki nim w szybki i bezpieczny sposób zrzucić zbędne kilogramy. Nie wszyscy jednak mogą ją stosować, gdyż nie mogą spożywać jej kluczowych składników ze względu na przykład na uczulenie.

  Wtedy wizyta u diabetologa jest niezbędna i w żadnym wypadku nie możemy zacząć się odchudzać bez nie gdyż mogło to by być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Pamiętajmy więc także o naszym organizmie podczas odchudzania, gdyż dieta może okazać się dla niego bardzo niebezpieczna. Powinniśmy odchudzać się z głową, a to czasami nie jest łatwe. Diety są naprawdę dobre, powinny jednak być stosowane jako styl ży6cia, a nie chwilowy epizod. Nie jest tu mowa oczywiście o dietach odchudzających, gdyż te z czasem mogłyby nas wpędzić w straszną chorobę. Chodzi nam o dietę w sensie zdrowe odżywianie, która dba o nasz organizm. Diety kaloryczne pomogą nam zrzucić zbędne kilogramy, musimy jednak się im całkowicie podporządkować. Chcąc zrzucić zbędne kilogramy musimy być gotowe na wyrzeczenia, które nie raz mogą nie być łatwe, czego jednak nie robi się dla dobrego wyglądu i powabnej sylwetki. Na pewno jesteśmy w stanie zrobić wiele, dlatego odchudzanie nie powinno dla nas stanowić najmniejszego problemu.

  Dodaj komentarz