Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Dietetyczne posiłki

  Głównym elementem diety są oczywiście posiłki jednak nie byle jakie. Muszą się one składać z konkretnych składników, bo ich dobór jest bardzo ważny dla naszego odchudzania i to w jakim stopniu będzie ono skuteczne. W skład dietetycznych posiłków wchodzi wiele produktów o niskiej zawartości tłuszczu jak na przykład chude serki, szynka, warzywa, a nawet i owoce. Musimy jednak pamiętać, że podczas odchudzania spożywanie nadmiernej ilości owoców może powodować to, że i tak zgrubniemy lub w lepszym przypadku nasza waga się nie zmieni. Oczywiście owoce są lepszym rozwiązaniem niż słodycze, jednak także je trzeba spożywać w normalnych i umiarkowanych ilościach. Do dietetycznych posiłków należą także produkty ubogie w cukier gdyż to także on powoduje nasze grubniecie. Na pewno nie chlelibyśmy zgrubnąć podczas diety, a raczej schudnąć, więc powinniśmy zwrócić na to znaczną uwagę. Dietetyczne posiłki są podstawą naszego odchudzania, bez nich nie ma żadnej diety, i nie schudniemy. Jeżeli nie ograniczymy lub nie zmienimy jakości naszych posiłków, to na pewno nie zauważymy różnicy w naszej wadze.

  Duże znaczenie oczywiście odgrywa ruch, jednak jeżeli dalej będziemy spożywać duże ilości tłustych i kalorycznych posiłków, to z naszej diety nic nie wyjdzie, nie będzie ona miała żadnych widocznych efektów. Dietetyczne posiłki możemy ustalić sami, ale może to zrobić za nas także dietetyk. Ustali on odpowiednie dla nas posiłki, które smaczne, będą także spalały naszą tkankę tłuszczową. Ważna jest także częstotliwość jedzenia takich posiłków, dieta powinna składać się z przynajmniej pięciu, ale małych posiłków, dzięki temu nasz organizm szybciej i zdrowiej zrzuca zbędne kilogramy. Schudnąć może każdy, jednak postawą do tego jest dieta i bez niej się nie obejdzie. Także na internecie możemy odnaleźć całą masę gotowych diet, wystarczy tylko wybrać dla nas odpowiednią a odchudzanie stanie się dla nas czystą przyjemnością, nawet nie zauważymy kiedy pozbędziemy się zbędnych kilogramów z naszych ud, brzucha i pośladków.

  Dodaj komentarz