Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Waga, a wygląd

  Na pewno nie raz podczas odchudzania zauważyłyśmy, że nasza waga niekoniecznie wiąże się z wyglądem zewnętrznym naszego ciała. Jest to szczególnie niekorzystne wtedy, gdy odchudzamy się nie dla spadnięcia wagi, ale po prostu dla dobrego wyglądu, a tak jest w zdecydowanej większości przypadków. Dzieje się tak wtedy, gdy stosujemy wyłącznie dietę odchudzającą, gdyż ona nie jest w stanie tak szybko spalić tkanki tłuszczowej jak same ćwiczenia. Odpowiednie ćwiczenia fizycznie oddziałują na poszczególne parte mięśni i dzięki temu mamy wpływa na to, jakie partie mięśni chcemy kształtować, czyli z których partii naszego ciała, chcemy spalić tkankę tłuszczową. Dzięki takim ćwiczeniom jesteśmy w stanie uzyskać wymarzoną sylwetkę, jednak pamiętajmy, że aby efekty był jak najszybszy, musimy stosować wszystkie metody naraz. Ćwiczenia w połączeniu z dietą to gwarantowany sukces. Pamiętajmy jednak aby nie przesadzać, bo lepiej żeby nasza dieta rozciągnięta była w czasie, niż żeby była za bardzo inwazyjna, jest to bardzo nie zdrowe dla naszego organizmu i tak długo stosowana dieta, może powodować uszczerbki na naszym zdrowiu. Pamiętajmy więc, że odchudzanie to odważna decyzja i trzeba ją podejmować z rozsądkiem. Nasza waga nie jest tak ważna jak nasz wygląd, więc to raczej na nim skupmy się podczas odchudzania.

  Ćwiczenia pozwolą nam to osiągnąć, dlatego jak najbardziej do nich zachęcamy. Dodatkowo wysiłek fizyczny może być korzystny dla naszego organizmu. Dieta naprawdę wiele może i oczywiście można ją stosować samą, jednak wtedy efekty będą o wiele wolniejsze, niż gdy połączymy dietę z ćwiczeniami, taka dieta naprawdę prowadzi do dość szybkiego sukcesu, wszystko oczywiście zależy od tego jak wiele kilogramów mamy do zrzucenia. Pamiętajmy jednak, że tylko wytrwałość w dążeniach pozwoli nam osiągnąć nasz cel, czyli zrzucić kilka zbędnych kilogramów i uzyskać wymarzoną sylwetkę. Na pewno każdy marzy o tym, aby stało się o rzeczywistością, musimy jednak zdać sobie sprawę z tego, że naprawdę jesteśmy w stanie to osiągnąć, trzeba tylko w naszą dietę włożyć troszeczkę wysiłku.

  Dodaj komentarz