Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Płaski brzuch

  Zgrabna sylwetka zależy tylko od nas. Na co jednak zwracamy głównie uwagę podczas odchudzania? Na pewno jest to brzuch, gdyż to właśnie tutaj najszybciej odkłada się tłuszcz i sprawia, że nie czujemy się w swojej skórze dobrze. Odstający brzuch przeszkadza przede wszystkim w obcisłych bluzkach i sukienkach, na pewno wtedy nie zachęcamy naszym wyglądem. Musimy więc pamiętać o naszym brzuszku, aby zawsze wyglądał płasko, bo wtedy same będziemy czuć się w swoim ciele dobrze. Aby jednak osiągnąć efekt płaskiego brzucha musimy się sporo natrudzić. Na pewno musimy zacząć od diety, jeżeli na naszym brzuchu magazynuje się tłuszcz, bez tego ani rusz. Musimy więc na początku zrzucić parę kilogramów, żeby utworzyć odpowiedni podkład dla naszego płaskiego, wysportowanego brzuszka. Gdy uda nam się zrzucić już tłuszcz z brzucha, trzeba się troszkę ruszyć, aby odpowiednio go wyprofilować. Pomoże nam w tym też specjalna dieta, która nie tylko spowoduje ubytek wagi, ale także pozwoli, aby mięśnie w naszym brzuchu szybko i odpowiednio się rozwijały, co jest dla nas kluczem do sukcesu. Wyprofilowanie mięśni na brzuch na pewno nie jest łatwym zadaniem i wymaga od nas przede wszystkim cierpliwości.

  Ani rusz bez codziennych ćwiczeń, od samej diety mięśnie na naszym brzuchu na pewno się nie pojawią. Każda z nas w swoim ciele chce czuć się i wyglądać dobrze, a spory na to wpływa ma wygląd naszego brzucha. Ważne jest więc, aby o nim pamiętać, bo jest on często powodem wielu problemów. Jednak musimy pamiętać, że to właśnie z brzucha najłatwiej jest zrzucić zbędne kilogramy, bo to on jest najbardziej podatny na ćwiczenia i dobrze dostępny. To pozwala nam na dość szybkie odchudzanie pod warunkiem odpowiedniej diety i oczywiście dużej dawki ruchu. Płaski brzuch może mieć każda z nas, jednak warto by było udać się na siłownie, gdyż tam najłatwiej wytrenować mięśnie brzucha. Płaski brzuch to kwestia paru tygodni, w zależności oczywiście od tego, z jaką nadwagą zaczynamy treningi. Jeżeli nie jest ona zbyt duża, efekt będzie bardzo szybko widoczny, pod warunkiem, że włożymy w dietę i ćwiczenia wszystkie nasze siły.

  Dodaj komentarz